İlan Scriptinde Sanal POS ve Faydaları

İlan Scriptinde Sanal POS ve Faydaları

Bir ilan sisteminde, tecim işlemlerinin üzerinde en etkili olan faktörlerden birisi de ödeme yöntemleridir. İlan sitenize giriş yapan bir alıcı yada satıcı, sitenizde kullanmak istediği ödeme yöntemini bulamazsa ne yazık ki tecim gerçekleşemeyeceği için duyuru sitenizin ziyaretçiler karşısındaki otoritesi de azalır.


Bu yüzden duyuruınızın hitap etmiş olduğu kitlenin en çok tercih etmiş olduğu ödeme yöntemlerini iyi çözümleme etmelisiniz. Analizleriniz doğrultusunda maksimum tercih edilen ödeme yöntemlerini duyuru sitenize entegre ederek ticaretlerin verimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bugün yalnız Türkiye'de değil tüm Dünya'da kabul gören ödeme şekillerinin başlangıcında kredi kartı ile ödeme seçeneği gelmektedir. Bu ödeme yöntemini, ilan sitesine entegre etmek isteyen kişiler mutlaka sanal pos adı verilen sisteme haiz olmalılardır. Saten sanal poslu duyuru scripti olan scriptimizi sizler için satışa sunmuştuk.


Sanal pos sisteminizin verilerini panele girerek sisteminizin kredi kartı ödemelerini almasını sağlayabilirsiniz. Genel anlamda ilan sitelerinde alıcı ve satıcı grubu, ödemelerin daha basit ve güvenli olması için sanal pos kullanan duyuru sitelerini tercih ederler. Kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir halde girer girmez telefonunuza gelen tasdik kodu ile birlikte işleminizi güvenli bir halde süratlica tamamlayabilirsiniz. Üstelik ödemelerde kredi kartı ile ödeme yöntemiyle yarışan PayPal'ın da kapanmasıyla birlikte ticaretlerin büyük bir kısmı otomatik olarak sanal pos cihazları üzerinden gerçekleşmeye başladı. Bu nedenle de bir ilan scripti satın alıyorsanız yada yazılımını hazırlıyorsanız ne olursa olsun sanal pos sistemi entegreli olmasına özen gösterin.


Bir tek sanal pos cihazlarını değil, bununla birlikte farklı ödeme metodlarını da sitenizde aktif şekilde müşterilerinize sunmanız, sitenizin geleceği ve kullanımı açısından oldukca önemlidir. Çünkü ufak bir kitle de olsa farklı ödeme şekilleri yeğleyen kitle ile mutlaka karşılaşacaksınız. Dolayısıyla farklı ödeme sistemlerinin API'lerini de ilan sitenize kurarak mevcut duyuru sisteminiz üzerinden daha fazla kazanç elde edebilir ve daha fazla tecim işlemine aracı olabilirsiniz. Sisteminizde ne kadar ödeme yöntemi olursa olsun kesinlikle yüksek miktardaki ödemelerde kullanıcılarınıza daha güvenli ve kontrollü işlem sunabilmek adına sanal pos ile ödeme yapmalarını önerin.

DİĞER BLOG / DUYURU