İlan Sitesi Açarken Alan Adı Seçimi

İlan Sitesi Açarken Alan Adı Seçimi

Eğer bir duyuru sitesi açmayı düşünüyorsanız mutlaka seçmiş olduğunuz alan adı da projenizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır. Sonuçta seçecek olduğunuz alan adı sizin markanız olacak, müşterilerinizin aklında alan adınız ile kalacaksınız.


İlan scriptimiz ile hazırlayacağınız duyuru siteniz yalnız belirli bir konu üzerinde ilerleyeceği şeklinde daha geniş duyuru sistemi de kurabileceğiniz göz önünde bulundurularak kullananlarınıza sunacağınız hizmeti özetleyen ve tercihen bir kelimelik markalaşabilecek bir alan adı seçmenizin firmanızın geleceğine yönelik yararları mutlaka tartışılamayacak kadar fazladır.


Özellikle bir ziyaretçinizin yeniden duyuru sitenize girişini sağlayarak yenilenen ziyaretçi kitlenizin artmasını sağlayabilir, bu sayede daha kalıcı ve ticaret açısından da daha verimli bir kitle elde edebilirsiniz.


Alan adınızın doğru seçilmesi kadar kullanmış olduğunuz duyuru sistemi de fazlaca büyük önem taşımaktadır. Özellikle hanifisöylemez.com.tr olarak satışa sunduğumu mobil uyumlu duyuru scripti, tüm arama motorları ile uyumlu olduğundan arama motorlarında seçtiğiniz alan isminde çok daha büyük bir hızla ilerleyecek, bu sayede de daha geniş bir ziyaretçi kitlesine daha kısa bir sürede ulaşacaksınız.


Eğer arama motorları ile uyumlu bir alan adı seçmek istiyorsanız ne olursa olsun alan adınız “ilan" keywordünü içermelidir. Bu konum, yine de duyuru sitenizde ne olursa olsun bu keywordü kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Eğer yapacağınız SEO ve pazarlama çalışmalarına güveniyorsanız “duyuru" keywordü içermeyen markalaşmaya uygun bir alan adı ile de duyuru çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.


Arama motorları üzerinde bir etkisi olmasa da kısa ve öz alan adları her süre tercih edilmektedir. Uzun alan adları kullananların hafızasında kalmadığı için yinelenen ziyaretçi sayınız fazlaca az olacaktır ki istikrar gerektiren bir projede bu durum ne olursa olsun kabul edilemez.


Yine alan adınızın güvenilirliğini anlatan DA ve PA değerleri de yüksek olmalıdır ki web siteniz arama neticelarında daha iyi sıralamalarda yer alsın.


Bunun için Get sistemli ilan scriptimizi satışa sunduk. Satıştaki duyuru scripti ile ödemeler çok daha emin bir şekilde işlediği için sisteminizden hem alıcı, hem satıcı memnun duracak, bu da DA ve PA değerlerinizin artmasında önemli rol oynayacaktır.


DİĞER BLOG / DUYURU