İlan Sitesinde SEO Nasıl Yapılır?

İlan Sitesinde SEO Nasıl Yapılır?

SEO bir tek ilan sistemi üzerine yapılan bir çalışma değil, web üzerinde bulunan tüm sitelerin arama motorlarından gelen ziyaretçilerini arttırmak üzere tercih ettikleri bir optimizasyon yöntemidir.


Bugün arama motorları aracılığıyla binlerce kişiye ulaşan internet sitelerinin en büyük avantajları arama motorlarının tamamı ile optimize bir şekilde çalışmalıdır. SEO'nun tüm internet sitelerinde kullanılabilmesine rağmen ilan siteleri benzer biçimde ticaret odaklı sitelerde daha yoğunlukta kullanıldığını söyleyebiliriz. Çünkü ticaretler için çeşitli miktarlarda komisyon kazanan site yönetimi, bu komisyonların artması için SEO çalışmalarını tercih etmektedir. Dolayısıyla ticaretlerden kazandığı komisyonların bir kısmını SEO çalışmalarına yatıran site yönetimi, geriye kalan kısmını ise gelir olarak kullanmaktadır. Bugün bir duyuru sitesinin SEO ile uyumlu bir halde çalışması ne olursa olsun kabul edilemez. Özellikle farklı mecralarda reklam çalışmaları da yapmıyorsanız, siteniz bir süre sonrasında arama motorlarından kaybolarak tozlu raflara kaldırılacaktır.


Günümüzde ilan yazılımı geliştiren bir çok kuruluş, hazırladıkları yazılımın SEO uyumlu olup olmamasına özen göstermemektedir. Daha çok yazılımın tasarım ve kodlama aşaması ile uğraşan kurumlar, yazılımları müşteriler ile buluşturduktan sonra müşterilerin ziyaretçi sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Çünkü binlerce TL yazılım ücreti ödeyen müşteriler, buna karşın sitelerinde ziyaretçi bulunmadığını öğrenince otomatik olarak yazılım geliştiricilerine ulaşarak durumu bildirirler. Eğer yazılım geliştiricilerinizden pozitif yönde bir geri dönüş alamazsanız ne yazık ki projenizin ziyaretçi sayısının artması için çeşitli SEO müesseselarıyla görüşerek sitenizin optimizasyon çalışması için gene ücret ödemek zorunda kalacaksınız.


hanifisoylemez.com.tr olarak sadece geliştirdiğimiz ilan scriptinin tasarımına değil, aynı zamanda arama motoruna da uyumlu olmasına özen gösteriyoruz.Bunun için siteniz için özel title, description ve keyword formatları belirliyor, size yönetim panelinizde SEO kriterleri ile ilgili ipucu veriyoruz. Siz de sitenizin ayarlarını yaparken bu küçük ayrıntılara dikkat ederek sitenizin ayarlarını SEO ile uyumlu bir şekilde ayarlıyorsunuz. Dolayısıyla Google, Yandex ve Bing benzer biçimde arama motorlarında siteniz daha hızlı ve daha üst sıralarda indexleniyor. Bu da siteniz için uzun solukta ziyaretçi kaynağı sağladığı benzer biçimde sitenizin markalaşmasına da oldukça büyük katkıda bulunan önemli bir adımdır.


DİĞER BLOG / DUYURU