E TİCARET

E TİCARET

E-ticaret nedir?

E-tecim; ürün ve hizmetlerin reklam, satış, dağıtım ve ödeme işlemlerinin yapılması işlemlerinin online sistemler üzerinden yapılmasıdır. Kısaca e-ticaret; geleneksel ticaretin web ortamında yada mobil olarak yapılmasıdır.


E-ticaretin amacı nedir?

Ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi, siparişin kullanıcıyı yormadan basit ve hızlı bir halde alınabilmesi, satın alma süreçleri güvenliğinin sağlanabilmesi, kullanıcı ara yüzlerinin bayağı ve kullanışlı olması, e-tecim sistemi alt yapısının güçlü ve gelişme açık olması e-tecim ’in öncelikli amaçları arasındadır.


E-tecim türleri nedir?

Şirketler Arası (B2B- Business To Business) Elektronik ticaret

Şirket-Tüketici (B2C- Business to Customer) Arası Elektronik tecim

Şirket-Kamu İdaresi Arası Elektronik tecim

Tüketici-Kamu İdaresi Arası Elektronik tecim

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan E-ticaret sistemleri B2C (Business to Customer) firmadan müşteriye e-ticaret sistemi, diğeri ise B2B (Business to Business) firmadan firmaya e-tecim sistemidir. İki sistem arasındaki en büyük fark müşteri kitlesidir. B2B e-ticaret işlemleri firmadan, firmaya yaparken, B2C e-ticaret sistemi firmadan müşteriye yapılmaktadır.


E-ticaret ihtiyaçları nelerdir?

E-tecim sistemlerinin bazı ihtiyaçları ve belirlenmesi gereken stratejileri vardır;


Domain Seçimi: Akılda kalıcı, rahat okunabilir bir domain seçimi yapmalısınız. Sektörünüzle ilgili kelimeyi yada şirket isminizi domain olarak kullanabilirsiniz.


Sunucu: E-ticaret sisteminizi yayınlamak için güçlü ve güvenli bir sunucuya sahip olmalısınız.


Ödeme şekilleri: E-tecim sisteminizde ödeme yöntemlerini belirlemelisiniz. (kapıda ödeme, kredi kartıyla ödeme, ortak ödeme sistemleri vs...)


E-ticaret Sistemi: Güçlü alt yapıya haiz, geliştirilebilir, ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilen bir e-tecim sisteminiz olmalı.


Tasarım: E-tecim sistemi tasarımınız şirketinizi yansıtan, kaliteli ve son trend tasarımlar olmalı.


Güvenlik Sertifikası: Müşterilerinizin güvenliği için e-ticaret sistemlerinde güvenlik sertifikası (SSL) olmalıdır.

E TİCARET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ