MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

Gelişen teknolojiyle küçüle küçüle elimizde veya cebimizde taşınabilen hale gelen bu akıllı cihazlarda kullandığımız mobil uygulamalar nedir? Günümüzde hemen hemen herkesin, yanından ayırmadığı akıllı cihazlara (akıllı telefon ve tablet) kodlanmış ve özel olarak tasarlanmış olan yazılımlara mobil uygulama denir. Mobil uygulamaları kullandığınız akıllı cihazların mobil işletim sistemlerine gore edinebiliyorsunuz. 


Örnek olarak; Apple markasının İOS işletim sistemi ile çalışan İphone, İpad, ipod toucht şeklinde mobil cihazlara Apple App Store’dan, birçok farklı markanın kullandığı Android işletim sistemi ile çalışan cihazlara Google Play Store’dan mobil uygulama yükleyebilirsiniz. Ek olarak diğer mobil işletim sistemleriyle çalışan mobil cihazlar için de mobil uygulama yükleyebilmek için Windows Phone Store ve Blackberry App World gibi sanal mağazalar mevcuttur.


Mobil uygulamalar sağladıkları hizmetin kalitesine bakılırsa ve uygulama kullanıcısının isteğine bakılırsa ücretli yahut ücretsiz olarak sunulabilirler. Mobil uygulamaları ücretsiz edindiğiniz zaman, istediğiniz şekilde hiçbir ücrete doğal olarak olmadan indirebilir ve yine dilediğiniz şekilde mobil cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Bazı mobil uygulamaları ücretsiz indirdikten sonra içindeki bölümleri yada özellikleri kullanabilmeniz için ücret talep edilebilir. Ücretli mobil uygulamalarda ise durum birazcık farklı; ücretli uygulamayı sanal mağazadan kredi kartı kullanarak satın aldıktan sonra arzu ettiğiniz kadar kullanabilirsiniz sadece uygulamayı mobil aletindan sildikten sonrasında tekrar yüklemek için aynı ücreti tekrar ödemek zorundasınızdır.  WhatsApp, facebook Messenger, Fiber benzer biçimde web üzerinden ücret ödemeden mevzuşma ve mesajlaşma olanakı sunan mobil uygulamalar yıllık, aylık vb. şekillerde dönemlik bir ücret talep edebilirler.

MOBİL UYGULAMA İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ