WEB TASARIM

WEB TASARIM

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini elde eden, ana hatları ile fert ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya gelmiş olduğu kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? Denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir. 


Web Tasarımı


İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde özel olarak hazırlanan bir tasarım olan web tasarımı, HTML dilinde olup uzmanlar tarafından yapılır. Bu işi meydana getiren kişilere de web master yahut web tasarımcısı denilir. Web tasarım nedir? Sorusuna birey ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı da denilebilir. Kaliteli bir web tasarımı, web sitesinin hedef alan kişi kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı dostu olması gerekir.


Web Tasarım Unsurları


Bir web tasarımında web sitesinin standardını belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgmeşhurk ve güvenlik benzer biçimde noktalar web site standardını etkileyen önemli özelliklerdir. 


Projelendirme, grafik tasarımı, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve kontrol işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? Denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım:


seviye: web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada seviye önemlidir. Bu özellik kullanıcının internet sayfasında kalma süresini uzatır.


Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.


Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf yahut simgelerin kullanılması önemlidir. 


Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta biroldukça web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bundan dolayı kabul gören fontlar tercih edilmelidir.


İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin mevzu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.


Ustalaşmış Web Tasarımı


ustalaşmış web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca meydana getirilen çalışmalardır. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir aynı zamanda benzersiz gösterir. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir internet sayfası için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk önemlidir. Böylece site yalnız ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması anlamına gelir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi ustalaşmış bir web tasarımı ile mümkündür. 


Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?


Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef önemlidir. Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekir.


Sitenin görsel yönünü belirleyen web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını elde edecektir. Satın alan odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin gereksinimlarına yanıt veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, seo uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere itimat veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son aşama önemli olup potansiyel müşterilere rahat ulaşmayı sağlar.


WEB TASARIM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ